Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 3D | No |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 |
| AC power in | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Built-in display | No |
| Built-in speakers | No |
| Bulb power | 203 W |
| Cables included | 1 x data cable |
| Capacity | 0 |
| Card reader integrated | No |
| Colour | White |
| Compliant Standards | FCC Class B certified, RoHS, BSMI Class B |
| Contrast ratio | 20000:1 |
| Cooling | Fan |
| Designed for | Synology Disk Station DS1010+, DS1511+, DS1512+, DS1812+, DS710+, DS712+ |
| Device type | Storage enclosure |
| Digital zoom | 2x |
| Dimensions | 248 x 157 x 233 (WxHxD mm) |
| Display diagonal | 762 cm |
| DOM Module | No |
| Drive Form Factor Support | 5 x 2.5"/3.5" |
| Drive Interface Support | 5 x SATA II - 3Gb/s |
| Ethernet LAN | No |
| Expansion bays | 5 (total) / 5 (free) x hot-swap - 2.5" / 3.5" shared |
| Focal length range | 21.85 - 24.01 mm |
| Focus | Manual |
| Full HD | No |
| Handheld remote control | Yes |
| Horizontal synchronization | 15 kHz |
| Humidity range operating | 5 - 95% |
| Internal Flash Memory | No |
| Keystone vertical correction | -40 - 40 |
| Lamp type | OSRAM |
| LAN Type | N/A |
| Mac Compatibility | Yes |
| Max supported capacity | 60 TB |
| Maximum analog resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Maximum horizontal synchronization | 100 kHz |
| Maximum power consumption | 45.1 W |
| Maximum vertical synchronization | 120 kHz |
| Minimum vertical synchronization | 24 kHz |
| Native aspect ratio | 4:3 |
| Noise Level | 30 dB(A) |
| Number of colours | 1.073 billion colours |
| Operating relative humidity | 0 - 80% |
| Optical zoom | 1.1x |
| Power consumption | 240 W |
| Power consumption powersave | 195 W |
| Power Device | Internal power supply |
| Power source | AC |
| Projection distance | 1 - 11.8 m |
| Projection modes | Ceiling, Front, Rear |
| Projection technology | DLP |
| Projector brightness | 3600 ANSI lumens |
| Projector native resolution | SVGA (800x600) |
| Quick start guide | Yes |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Service life of lamp economic mode | 6000 h |
| Supported aspect ratios | 4:3, 16:9 |
| TAA Compliant | Yes |
| Throw ratio | 1.94 - 2.16:1 |
| TVI port | No |
| Type | Integrated |
| Voltage required | AC 120/230 V - 50 - 60 Hz |
| Weight | 3.91 kg |
| Wi-Fi | No |
| Windows operating systems supported | Yes |
