Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Capacity | 64 GB |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Depth | 38 mm |
| Device interface | USB Type-A |
| Enclosure Type | Portable |
| Form factor | Capless |
| Height | 4.5 mm |
| Interface | 1 x USB 2.0 |
| Memory class | Classless |
| Memory Package | USB Flash Drive |
| Memory type | Flash |
| System requirements | USB Interface (Type A) with Windows 8 and 8.1, Windows 7, Windows Vista or Mac OS 10.6.6 and beyond |
| Type | USB Memory Sticks |
| USB version | 2.0 |
| Vow Number | TE40007 |
| Warranty | 5 years |
| Weight | 5.5 g |
| Width | 12.2 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 8,Windows 8.1 |
