Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Capacity | 32768 MB |
|---|---|
| Colour | Red,White |
| Depth | 1 mm |
| Flash card type | MicroSDHC |
| Flash memory class | Class 10 |
| Height | 15 mm |
| Internal memory type | UHS-I |
| Memory adapter included | SD |
| Package type | Blister |
| Paper size | A4 (210x297 mm) |
| Protection features | Shock resistant,Water resistant,X-ray-proof |
| Read speed | 90 MB/s |
| Recommended usage | Inkjet printing |
| SD adapter dimensions (WxDxH) | 24 x 32 x 1.4 mm |
| Sheets per pack | 500 sheets |
| Weight | 0.4 g |
| Width | 11 mm |
