Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Capacity | 16 GB |
|---|---|
| Depth | 15 mm |
| Flash card type | MicroSDHC |
| Flash memory class | Class 10 |
| Height | 1 mm |
| Internal memory type | UHS-I |
| Memory adapter included | SD |
| Package type | Blister |
| Protection features | Shock resistant,Water resistant |
| Read speed | 90 MB/s |
| Weight | 0.4 g |
| Width | 11 mm |
