Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input frequency | 50 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 230 V |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Certification | CE |
| Current | 16 A |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| LED indicators | Network,Power |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum operating distance | 300 m |
| Modulation | OFDM |
| Networking standards | IEEE 802.3,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3u |
| Power consumption (StandBy) | 0.5 W |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Quick installation guide | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Wi-Fi | No |
