Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC adapter included | Yes |
|---|---|
| AC adapter output current | 12 A |
| Antenna type | Internal |
| Antennas quantity | 6 |
| Bands | Tri Band |
| Connectivity | Wireless |
| Depth | 123 mm |
| Dhcp | Address ReservationDHCP Client ListServer |
| Dimensions | 130 x 123 x 210 mm |
| Dynamic DNS | Yes |
| Ethernet LAN ports | 2 |
| Frequency | 2.4G Hz, 5 GHz-1, 5 GHz-2 |
| Harmonized System HS code | 85171800 |
| Height | 210 mm |
| Housing colour | White |
| Interfaces | 1 x 2.5 Gbps Port 1 x Gigabit Port*Per Deco Unit |
| LED indicators | Power |
| Management | Deco App |
| Mobile network generation | No |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Package type | Retail |
| Port forwarding | Yes |
| Processor cores | 4 |
| Refresh rate | 60Hz 2Ms Response Time |
| Security | "64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA2-PSK, WPA-PSK, WPA-Enterprise , WPA2-Enterprise , WPS support" |
| Security algorithms | WPA,WPA2,WPA3 |
| Storage relative humidity | 5 - 95% |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Type | Mesh Wi-Fi System |
| Warranty | 3 Years |
| Wi-Fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac),Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 130 mm |
| Wireless functions | Wireless router modeAccess point modeMedia bridge mode |
| Wireless standards | IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHzIEEE 802.11ax/n/b/g 2.4 GHz |
