Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
15.99 GBP
15.99 GBP
28-05-2025 10:50:25
| 10g support | No |
|---|---|
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Copper ethernet cabling technology | 100BASE-TX,10BASE-T |
| Depth | 70 mm |
| Flow control support | Yes |
| Full Duplex | Yes |
| Heat dissipation | 6.38 BTU/h |
| Height | 22 mm |
| MAC address table | 1000 entries |
| Maximum data transfer rate | 0.1 Gbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.3u,IEEE 802.3x |
| Power connector | DC-in jack |
| Rack mounting | No |
| Store-and-forward | Yes |
| Supported data transfer rates | 10/100 Mbps |
| Supported network protocols | CSMA/CD, TCP/IP |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 1 Gbit/s |
| Width | 103.5 mm |
