Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input voltage | 100 - 240 V |
|---|---|
| Certification | RoHS, EAC, CE |
| Colour | White |
| Connectivity technology | Wireless |
| Depth | 77 mm |
| Frequency | 2400 MHz |
| Height | 100.3 mm |
| Housing material | Polycarbonate |
| Maximum current | 16 A |
| Maximum input power | 3680 W |
| Mobile operating systems supported | Android,iOS 10.0,iOS 11.0,iOS 12,iOS 9.0 |
| On/off switch | Yes |
| Operating relative humidity | 5 - 90% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Placement supported | Indoor |
| Smartphone remote support | Yes |
| Weight | 131.8 g |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 66.3 mm |
| Wireless technology | Wi-Fi |
