Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input voltage | 9 V |
|---|---|
| Audio system | 2-way |
| Built-in microphone | Yes |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Card reader integrated | Yes |
| Certification | RoHS, FCC, CE |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Connectivity technology | Wired |
| Day/night mode | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 134.4 mm |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Form Factor | Cube |
| Frame Rate | 30 fps |
| Full HD | No |
| Height | 75.7 mm |
| Interface | RJ-45 |
| Maximum memory card size | 3 GB |
| Maximum resolution | 1280 x 720 pixels |
| Mounting type | Desk |
| Optical sensor size | 25.4 / 4 mm (1 / 4") |
| Password protection type | User |
| Placement supported | Indoor |
| Power source type | DC |
| Sensor type | CMOS |
| Supported Graphics Resolutions | 1280 x 720 (HD 720) |
| Supported video modes | 720p |
| Total megapixels | 1 MP |
| Type | IP security camera |
| Video formats supported | H.264 |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 68.4 mm |
