Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Antenna type | 2dBi Fixed Omni Directional |
|---|---|
| DC input voltage | 5V DC |
| Environmental | , Humidity 10 to 90% Operating Temperature 0 to 40°C |
| LAN Ports | 1 x RJ-45 2 port(s) x RJ-45 10/100/1000Mbps Ethernet |
| Memory (Maximum) | 512MB |
| Operating Systems Supported | Windows 2000/XP/2003/Vista, Windows 7/8/8.1/10, Mac, Linux |
| Power adaptor output | 12V DC |
| Power adaptor type | DC |
| Protocols Supported | HomePlug AV2, HomePlug AV, IEEE 1901 |
| Router type | Wireless N |
| Shipping Carton | 1 Trade Cartons |
| Shipping Carton Dimensions | n/acm (W) x n/acm (D) x n/acm (H) - Weight n/acm |
| Transmit power | 20dB |
| Voltage/Power/Frequency | 100 to 240VAC / 50 to 60Hz |
| Vpn | VPN Pass-through supports Virtual Server, Special Application and DMZ host |
