Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
86.99 GBP
86.99 EUR
29-05-2026 22:38:05
| 10g support | No |
|---|---|
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 9 |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T,100BASE-TX,1000BASE-T |
| DC input voltage | 53.5 V |
| Depth | 126 mm |
| Fiber ethernet cabling technology | 1000BASE-X |
| Fiber type | Single-mode |
| Heat dissipation | 266.42 BTU/h |
| Height | 26 mm |
| Housing material | Metal |
| IGMP snooping | Yes |
| Input current | 1.31 A |
| LED indicators | Yes |
| MAC address table | 4000 entries |
| Manual | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.1p,IEEE 802.3af,IEEE 802.3at,IEEE 802.3x |
| Power supply included | No |
| SFP module slots quantity | 1 |
| Store-and-forward | Yes |
| Switching capacity | 20 Gbit/s |
| Wall mountable | Yes |
| Width | 209 mm |
