Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Antennas quantity | 3 |
|---|---|
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Depth | 125 mm |
| Height | 86 mm |
| LED indicators | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP,WPA-PSK,WPA2-PSK |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac),802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 202 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
